Влада вважає, що низькі тарифи заганяють комунальників у боргову яму


просмотров 319

У боргах, як у шовках. Комунальні підприємства області, що забезпечують тепло — та водопостачання, сьогодні на своїх рахунках продовжують накопичувати чималі борги. Посадовці причину вбачають у низьких тарифах, що й заганяють комунальників у боргову яму, — пише сайт КОДТРК.

Минулого року опалювальний сезон область розпочинала із загальним боргом за спожитий природний газ у розмірі сто дванадцять мільйонів гривень. Завдяки його реструктивізації та часткового погашення цю суму вдалося зменшити до сорока мільйонів. Закінчився черговий опалювальний сезон і область знову із майже старим боргом — сто мільйонів гривень. Якщо підприємства теплоенергетики області не прискорять процес розрахунків, то газопостачальники обіцяють до першого жовтня відключити їх. І наступний опалювальний сезон в області знову — під загрозою.

Не поступається тепловикам за розміром свого боргу і підприємство «Дніпро — Кіровоград». Більше шістдесяти мільйонів гривень. Левова частка — це борг за спожиту електроенергію та заборгованість із заробітної плати. У свою чергу з «Дніпро — Кіровоград» не розрахувалися водопостачальні підприємства Кіровограда, Світловодська, Знам’янки та Олександрії. Останнім знову погрожують обмежити подачу води.

На сьогодні стан розрахунків населення в області за тепло — вісімдесят відсотків, за воду, взагалі рекордне по Україні, дев’яносто дев’ять відсотків. Низькі тарифи, неекономне використання енергоносіїв та нецільове використання коштів — ось головні причини утворення значних боргів на цих комунальних підприємствах. Ультиматуми у вигляді відключення, як показує досвід, ситуацію кардинально не змінюють. Тим паче, що у кінцевому результаті страждає населення області, що досить сумлінно сплачує за спожиті послуги. Тому проблема — відкрита.

Джерело: kirovograd.net


Добавить комментарий

Новости Кировограда
Кировоград | 19.11.2017

Новости районов

Подшивка

Наши партнеры