Ціни на овочі на Кіровоградщині стрімко зростають


просмотров 412

Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Ларін під час наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України в області, наголосив на необхідності посилення контролю за ціновою ситуацією на споживчому ринку області, — повідомляє kr-admin.gov.ua.

Як зазначив Сергій Ларін, на сьогодні, головний обов’язок державних контролюючих служб — гарантувати право громадян на придбання ними за доступними, економічно обгрунтованими цінами якісних товарів продовольчої та промислової групи, здійснювати серйозну, комплексну роботу з недопущення безпідставного підвищення цін та тарифів на споживчому ринку.

Начальник державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області Ігор Фурманов повідомив, що службою вже здійснено низку заходів у даному напрямку. Зокрема, проведено моніторинг роздрібних цін на підприємствах торгівлі та продовольчих ринках області, здійснено відповідну контролюючу роботу.

Ігор Фурманов зазначив, що на споживчому ринку області спостерігається тенденція до стрімкого зростання роздрібних цін на овочеву продукцію. Так, наприклад, станом на 20 травня нинішнього року (в порівнянні з відповідним періодом минулого року), капуста зросла з 1,77 до 5,80 грн. за 1 кілограм (у 3,3 рази), морква з 2,53 до 6,20 грн. за 1 кілограм (у 2,5 рази). В той же час, порівняно з травнем 2009 року, знизились ціни на рис з 9,19 грн. за 1 кілограм до 8,69 грн. за кілограм (на 5,4%).

Взагалі, якщо порівнювати сьогоднішні ціни з травневими показниками 2009 року, необхідно відмітити стрімке зростання цін як в області, так і в цілому по Україні на крупу гречану (в 1,7 рази), цукор (в 1,8 рази), молочну продукцію (молоко — в 1,4 рази; сметану — в 1,4 рази).

Практично не змінилась ціна на м’ясо, сало. Найбільш проблемними залишаються ціни на молоко та сметану, що обумовлено практично відсутністю місцевих товаровиробників.

Ігор Фурманов повідомив, що протягом 5-ти місяців нинішнього року інспекцією проведено 151 перевірку додержання державної дисципліни цін, в 97 випадках (64,2%) встановлені порушення. За матеріалами перевірок застосовані економічні санкції на суму 5684,0 тис. грн. Повернено споживачам 348,3 тис. грн. Зменшено фінансування з бюджету на дотації та субсидії в сумі 27,7 тис. грн. Попереджено обрахування споживачів на 2753,7 тис. грн.

Начальник державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області зазначив, що за порушення державної дисципліни цін на 40 посадових осіб накладені адміністративні штрафи в сумі 4,7 тис. грн. Надіслані приписи 71 суб’єкту господарювання по усуненню виявлених порушень порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів. За січень-травень 2010 року проведено 2972 перевірки з питань моніторингу цін.

Сергій Ларін наголосив, що кардинально покращити цінову ситуацію на продовольчому ринку Кіровоградщини стане можливим лише при умові суттєвого нарощування обсягів виробництва цукру, молокопродуктів, риби, фруктів та овочів, інших харчових продуктів аграріями області.

Саме з цією метою обласною владою запроваджується комплекс заходів із активного залучення зарубіжних та вітчизняних інвестицій у створення на території Кіровоградщини високопродуктивних сільгосппідприємств, які використовуватимуть сучасні агротехнології та техніку, а також з відновлення діяльності підприємств переробної промисловості.

— Із області, яка завозить левову частку харчових продуктів, у найближчий час ми повинні перетворити Кіровоградщину на територію, яка у повному обсязі забезпечуватиме продовольством не лише себе, а й сусідні регіони. Саме питанням підтримки аграрного сектору та сільгоспвиробників й буде присвячена одна з найближчих нарад в облдержадміністрації, — підкреслив Сергій Ларін.

Джерело: kirovograd.net


Добавить комментарий

Новости Кировограда
Кировоград | 19.11.2017

Новости районов

Подшивка

Наши партнеры