Торговельники Кіровоградщини ніяк не звикнуть до дисципліни цін


просмотров 454

Державна інспекція контролю за цінами в Кіровоградській області здійснила перевірку низки суб’єктів господарювання на додержання державної дисципліни цін під час реалізації продовольчих товарів за період з 26 травня по 16 червня 2010 року.

Про це повідомляється в інформації інспекції, текст якої має «Кіровоград.proUA.com».

Перевіркою приватного виробничо-сервісного підприємства «Оліс-100» (м. Кіровоград) встановлено, що при формуванні роздрібної ціни на крупу гречану застосовувалась торговельна надбавка в розмірі 16,35% до ціни, замість встановленого граничного рівня 15%. Ціна реалізації згідно з нормативними документами повинна становити 3,65 грн. за 1 кг, а фактична ціна реалізації дорівнює 3,69 грн. за кг. Завищення ціни за кілограм крупи гречаної складає 0,04 грн. за кілограм.

Крім того, виявлено реалізацію цукру за ціною 5,49 грн. за 1 кілограм. Вказана ціна сформована із застосуванням торговельної надбавки в розмірі 25,44% до ціни виробника — 4,06 грн. за 1 кілограм, замість встановленого граничного рівня 15% до оптової ціни виробника. Ціна реалізації згідно нормативних документів повинна становити 4,90 грн. за 1 кг цукру. Різниця в ціні реалізації підприємства і ціни згідно нормативних документів дорівнює 0,59 грн. за кілограм цукру.

Також перевищено граничний розмір торговельної надбавки 10% до оптової ціни виробника при формуванні цін на борошно пшеничне вищого ґатунку. Підприємством застосовувалась торговельна надбавка 15,33% до ціни виробника. Ціна реалізації згідно нормативних документів повинна становити 5,62 грн. за 1 кг борошна, а фактична ціна реалізації дорівнює 6,09 грн. за 1 кілограм. Завищення ціни складає 0,59 грн. за кілограм борошна.

Під час перевірки магазину ПП Овчиннікової Н. Т. (м. Кіровоград), виявлено перевищення торговельної надбавки на олію соняшникову та масло вершкове від 20,8% до 43,4% до оптово-відпускних цін виробників, замість встановленого граничного рівня — 15%. Наприклад, олія торгової марки «Розумниця» реалізовувалася за ціною 11,70 грн. за 1 літр. Ціна реалізації повинна становити 9,38 грн. за літр олії Різниця в ціні реалізації підприємця і ціни згідно нормативних документів дорівнює 2,32 за одиницю.

Перевіркою магазину ПП Школи М. Ю. (Олександрійський район) встановлено порушення чинного законодавства при формуванні роздрібних цін на ковбаси варені та масло вершкове. Зокрема, масло вершкове ТМ «Наш молочник» реалізовувалося за ціною 9,90 грн. за упаковку 0,2 кг, із торговельною надбавкою у розмірі 19,6%. Різниця в ціні реалізації підприємця і ціни згідно нормативних документів дорівнює 0,38 грн. за одиницю товару.

За матеріалами перевірки до підприємства застосовані економічні санкції.

Як повідомляв «Кіровоград. proUA. com», протягом 5-ти місяців нинішнього року інспекцією проведено 151 перевірку додержання державної дисципліни цін, в 97 випадках (64,2%) встановлені порушення.

Джерело: Кіровоград.proUA.com


Добавить комментарий

Новости Кировограда
Кировоград | 19.11.2017

Новости районов

Подшивка

Наши партнеры